KONST / Litografier / Färglitografi 13188075
nr 1318 8075
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 19/160. Motivet: 30x39cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 april 2020
kl 19:17:20
100 kr
150 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson